Rekrutacja do przedszkola

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

INFORMUJEMY, ŻE WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRYCH RODZICE ZŁOŻYLI WNIOSEK O ROZPOCZĘCIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021/2022 ZOSTAŁY PRZYJĘTE. INFORMACJA NA TEMAT PRZYJĘĆ DZIECI 2,5 LETNICH BĘDZIE DOSTĘPNA W SIERPNIU Z UWAGI NA TO, ŻE DO PRZEDSZKOLA NADAL WPŁYWAJĄ WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA DZIECI STARSZYCH. PRZYJĘTE DZIECI 2,5 LETNIE ROZPOCZNĄ EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ OD NOWEGO MIESIĄCA PO UKOŃCZENIU 2,5 LAT.

W JAKIM WIEKU DO PRZEDSZKOLA?

Prawo oświatowe dokładnie określa, od kiedy dziecko może chodzić do przedszkola. Sprawdzamy, co wynika z przepisów, w jakim wieku przyjmują dzieci przedszkola prywatne. Wyjaśniamy, czym, poza wiekiem, należy się kierować, gdy podejmujemy decyzję o posłaniu dziecka do placówki przedszkolnej.

WIEK PRZEDSZKOLNY

Wiek przedszkolny obejmuje dzieci w wieku 3 – 6 lat. Jest to czas poprzedzający naukę w szkole, w którym u dzieci zachodzi wiele zmian psychicznych i fizycznych. Dziecko jest bardzo ruchliwe, intensywnie się rozwija i jest bardzo ciekawskie. Czynności rozwojowe malucha ulegają zmianie, ponieważ występuje zainteresowanie otoczeniem, urządzeniami domowymi wychodzeniem poza rodzinę i zawieraniem nowych znajomości przedszkolnych oraz poznawaniem nowych funkcji społecznych. Większość dzieci w tym wieku uczęszcza do przedszkola, dlatego nowym czynnikiem rozwojowym staje się oddziaływanie nowego systemu w postaci nauczania i wychowania kształtującego społeczne zasady zachowania i postawy prospołeczne.

Wiek przedszkolny jest nazywany złotym okresem motoryczności albo apogeum motorycznym. Sprawność ruchowa powiększa się. Dziecko jest mniej gwałtowne i ma bardziej harmonijne ruchy niż w poprzednich okresach. Potrafi biegać, skakać, kopnąć, łapać i rzucić piłkę, opanowuje kilka zdolności naraz, co jest wynikiem dobrze zautomatyzowanego procesu chodzenia. Podczas biegania wzrasta długość kroku.

Data utworzenia:2016-06-15
Data publikacji:2016-06-15